Apartamenty w Czarnogórze

CZARNOGÓRA, ULCINJ tel. +38 268 421 382

Ulcinj

Ulcinj (wymawia się jak Ulcyn, czarn. Улцињ/Ulcinj, Ulqini) - najdalej wysunięte na południe miasto i gmina miejska w Czarnogórze, znajdujące się u ujścia rzeki Bojany, w pobliżu granicy z Albanią. Większość mieszkańców Ulcinja to Albańczycy, ok. 61,5% ogółu ludności miasta, a w sezonie - turyści.

Atutami miasta są rozległe piaszczyste plaże oraz piękne stare miasto, którego zabytki pamiętają czasy Greków, Rzymian, Bizantyjczyków, Mongołów czy Turków.

Położona na skale starówka, liczy ponad dwa tysiące lat. Mieści się tu wiele romantycznych restauracji, tawern i zaułków. Nocą jest pięknie oświetlona, a rozciągający się widok na miasto, morze i miejską plażę zapiera dech w piersiach.

Mala plaža (Mała plaża) - o długości 700 m, to plaża miejska położona w najbardziej atrakcyjnej części miasta, w pobliżu starówki.

          

Velika Plaža

Wzdłuż Wielkiej plaży znaleźć można wiele miejsc do kąpieli i plażowania. Można wybrać miejsca bardziej odosobnione lub plaże prywatne, na których znajdują się restauracje, wypożyczalnie leżaków oraz inne atrakcje.

Zakopanie się w nadmorskim piasku to dobry sposób na upalne dni, a jak przekonują miejscowi wywiera również zdrowotny wpływ. Ciepły piasek ma leczyć reumatyzm.

    

Ada Bojana

Ada (serb. Ада Бојана/Ada Bojana) - jest wyspą na rzece Bojanie, położoną przy samym jej ujsciu do morza, na końcu Wielkiej plaży. Wyspa ma kształt trójkąta, z dwóch stron otacza ją rzeka Bojana (środkiem nurtu odnogi północnej przebiega granica państwowa Albanii i Czarnogóry) a z trzeciej jest morze - Adriatyk. 

Wyspa Ada Bojana jest rezerwatem przyrody, Parkiem Narodowym, który zamieszkują różne rzadkie ptaki i zwierzęta: pelikany, kormorany, sowy, słowiki, żółwie, jaszczurki, sarny... Jest rajem dla amatorów windsurfingu, paraglidingu, nart wodnych, jazdy konno, tenisa. Na wyspie znajduje się także jedna z najsłynniejszych plaż naturystycznych.

Rzeka Bojana przy ujściu do morza jest znana z restauracji, domków rybackich i weekendowych koło których są specjalne urządzenia do łowienia ryb, tzw. kalimery (mechanizm zrobiony z drzewa i sieci). 

      

Kontakt

Viber i WhatsAPP 24/7
+381637080757

Czarnogóra, Ulcinj
tel.  +382 68 42 13 82
Ppcaida@gmail.com

Serbia, Novi Pazar
tel. +381 64 32 47 976